fbpx

 

 

Adela Gorazdowska

Adela Gorazdowska
Moje doświadczenie: Jestem absolwentką filologii polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego (spec. nauczanie języka polskiego jak obcego). W czasie studiów odbyłam też praktyki na uniwersytecie w Tampere, w Finlandii. Od 2007 roku uczę języka polskiego jako obcego. Z Polskim Instytutem Językowym współpracuję od 2021 roku.
Główna cecha mojego charakteru: Cierpliwość.
Moje ulubione zajęcie: Uczenie przede wszystkim, spanie, wyplatanie makram i czytanie. Czasem też pływanie.
Co mnie pobudza do działania? Sukcesy moich uczniów, słońce i kawa.
Moje ulubione polskie słowo: Szept, szelest i szmer.
Kim lub czym chciałabym być, gdybym nie był tym, kim jestem: Pisarką (ale nieustannie wierzę, że to się nie wyklucza i kiedyś będę i tym, i tym).

 

 

Agnieszka Filipkowska

Agnieszka Filipkowska
Od zawsze robię coś związanego z uczeniem. Moją pasją jest przekładanie spraw skomplikowanych na prostsze. W nauczaniu języka polskiego jako obcego najbardziej fascynują mnie spotkania z ludźmi z całego świata i ich historiami oraz nieustanne odkrywanie zakamarków ojczystego języka.
Dobrze czuję się także w roli egzaminatorki w ramach państwowego egzaminu z języka polskiego oraz w projektowaniu i tworzeniu szkoleń e-learningowych.
Lubię: zrobić coś z niczego, czytać książki, lepić z gliny, śpiewać, grać w planszówki i mieć porządek (sprzątać nie lubię ;)).

 

 

Anna Dubrow

Anna Dubrow
Jestem absolwentką filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych. Uczę jpjo i współpracuje z Polskim Instytutem Językowym (jako lektor i egzaminator). Jestem estetą i lubię, gdy jest pięknie i ładnie. Dlatego też dbam o wizualną stronę tego, co robię.
Hobby: po godzinach trenuję crossfit.

 

 

Anna Karasek-Gruszecka

Anna Karasek-Gruszecka
Moje doświadczenie: Od 2010 roku pracuję jako lektorka języka polskiego jako obcego. Ukończyłam filologię polską i specjalizację glottodydaktyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Posiadam doświadczenie w nauczaniu na wszystkich poziomach, a także w przygotowywaniu do egzaminu certyfikatowego. Jestem również egzaminatorką w czasie egzaminów państwowych.
Od 10 lat prowadzę zajęcia indywidualne i grupowe w Polskim Instytucie Językowym – od 4 lat w trybie zdalnym. Zależy mi, żeby na moich lekcjach panowała miła atmosfera, żeby było dużo śmiechu i uśmiechu, ale jestem też wymagająca – tak wobec siebie, jak i wobec Kursantów. Nie ma dla mnie większej satysfakcji niż zadowoleni Uczniowie, którzy kontynuują ze mną naukę, choć dawno już osiągnęli cel, z którym pierwotnie zapisywali się na zajęcia.
A prywatnie lubię biwakować, grać w gry planszowe i oglądać zawody sportowe.

 

 

Аnna Łuć

Anna Łuć
Moje doświadczenie: Uczę polskiego już 7 lat i dalej sprawia mi do frajdę. Zależy mi, by moi studenci czerpali radość z nauki i z chęcią przychodzili na moje zajęcia. Moją supersiłą jest znajomość Twojego języka - mówię po rosyjsku, ukraińsku i po angielsku.
W wolnym czasie ćwiczę jogę, tańczę bachatę, czytam książki naukowe i głaskam moją kotkę Mię.

 

 

Beata Lachowska

Beata Lachowska
Moje doświadczenie: Jestem absolwentką Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz Studium Podyplomowego Nauczania Języka Polskiego jako Obcego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Języka polskiego jako obcego uczę od kilku lat w Polsce oraz na Malcie. Uczenie to moja pasja, dlatego zawsze daję z siebie 100%.
Uwielbiam czytać książki, spacerować z moim psem oraz poznawać nowych ludzi. Do życia podchodzę z humorem. Jestem pozytywna i gotowa na nowe wyzwania.
Gdybym mogła być zwierzęciem, to chciałabym być ptakiem, żeby móc oblecieć cały świat.

 

 

Dagmara Próchniak

Dagmara Próchniak
Moje doświadczenie: Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Od ponad 10 lat uczę w klasach 1-3 szkoły podstawowej, a w 2021 roku rozpoczęłam moją przygodę z nauczaniem języka polskiego. Cieszę się, gdy mogę pomóc moim uczniom robić postępy. Jest w tym coś pięknego.
W języku polskim uwielbiam zdrobnienia - niesamowite jak wiele ich mamy.
Moją największą pasją są podróże, poznawanie nowych miejsc, ich kultury, historii, architektury itp.
Moim marzeniem jest zwiedzenie całego świata.
W wolnym czasie chętnie słucham muzyki, rysuję oraz robię zdjęcia.

 

 

Dominika Kieszkowska

Dominika Kieszkowska
Jestem lektorką języka polskiego od ponad trzech lat. Polszczyzna wypełnia każdą część mojego życia – pomiędzy zajęciami w szkole biegam do Biblioteki Uniwersyteckiej, gdzie pracuję nad swoją rozprawą doktorską. Jestem doktorantką w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego i zajmuję się językoznawstwem. Uwielbiam swoją pracę! Mam dużo energii, zależy mi, by na lekcjach było dużo humoru, ciekawostek i odniesień do slangu czy polskiej kultury.
Język polski to wspaniała przygoda, chętnie będę twoją przewodniczką :)

 

 

Ewa Maślankiewicz-Pagacz

Ewamaslankiewicz
Moje doświadczenie: Jestem absolwentką Filologii Polskiej na Uniwersytecie Opolskim oraz studiów glottodydaktycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Języka polskiego jako obcego uczę od kilku lat.
Moje ulubione zajęcie: gotowanie, czytanie oraz podróżowanie
Główna cecha mojego charakteru: cierpliwość
Moje ulubione polskie słowo: źdźbło i szczypiorek

 

 

Ewa Mirgos

Ewa Mirgos
Moje doświadczenie: Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończyłam filologię i glottodydaktykę. Uczę języka polskiego, a obcokrajowców języka polskiego jako obcego od ponad 10 lat. Pracuję jako egzaminatorka przy egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Uwielbiam pracę z ludźmi, a uczenie to moja pasja. Mam doskonały kontakt z moimi uczniami i studentami, zależy mi, żeby zajęcia prowadzone przeze mnie były efektywne, urozmaicone i przyjemne. Sprawia mi wiele satysfakcji, kiedy otrzymuję podziękowania od kursantów. Jestem optymistką, na świat i ludzi patrzę przez ,,różowe okulary”.
Moje pasje to uczenie języka polskiego, czytanie książek, dobry teatr i sztuka.

 

 

Irina Shcherbach-Obierzynska

Irina Shcherbach-Obierzynska
Wykształcenie: Jestem absolwentką filologii słowiańskiej Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego, gdzie broniłam też pracę doktorską z zakresu historii języka i leksykologii.
W 2007 roku ukończyłam studia glottodydaktyczne nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Śląskim. W swoim bagażu posiadam kilka staży naukowych i letnich szkół metodycznych (UMSC, UAM, UW, Pomorska Akademia w Słupsku, i in.).
Doświadczenie zawodowe: Języka polskiego jako obcego uczę od 2002 roku - na uczelniach, w szkołach językowych, firmach w Mińsku i Warszawie. Moimi wykładowcami i promotorami byli slawiści i poloniści światowej rangi, zatem całą zdobytą wiedzę staram się przekazać swoim uczniom i studentom w najlepszym wydaniu. Od wielu lat pracuję również w zawodzie tłumacza, jestem autorką prac naukowych i pomocy dydaktycznych. Kocham swoją pracę.
Moje motto: Chcieć to móc.
W ludziach cenię: szczerość i ludzkość. Reszty można się nauczyć.

 

 

Jolanta Żukowska

Jolanta Żukowska
Moje doświadczenie: Jestem absolwentką filologii polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych (glottodydaktycznych, Wiedzy o Kulturze) w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, od kilkunastu lat pracuję jako nauczyciel
Główne cechy mojego charakteru: łatwość w nawiązywaniu kontaktów, stuprocentowe zaangażowanie w to, czego się podejmuję Moje ulubione zajęcie: słuchanie muzyki, czytanie, wymyślanie ciekawych ćwiczeń dla moich kursantów😊
Ulubione słowo: lubię wyrazy dźwiękonaśladowcze (szeleścić, chrupać...)
Co cię pobudza: ciekawa rozmowa
Co cenię najbardziej u przyjaciół: lojalność, poczucie humoru

 

 

Kamil Majewski

Kamil Majewski
Moje doświadczenie: Uczę obcokrajowców języka polskiego od 2014 roku. Pracuję też jako egzaminator przy egzaminie certyfikatowym z języka polskiego jako obcego. Jestem absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłem również studia podyplomowe z zakresu glottodydaktyki polonistycznej w Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum”.
Zainteresowania: podróże, chodzenie po górach, naukę języków obcych oraz czytanie (reportaże i fikcja).

 

 

Karolina Grzybowska

Karolina Grzybowska
Moje doświadczenie: Jestem absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia polska ze specjalizacją glottodydaktyczną. Doświadczenie zdobywałam współpracu jąc z innymi szkołami i firmami.
Co wprawia mnie w błogi nastrój: udana lekcja, dźwięk strumyka, ptaków śpiew :-) rozmarzyłam się...
Moje ulubione zajęcie: oglądanie zdjęć z wakacji, projektowanie biżuterii, organizowanie niespodzianek
Główna cecha mojego charakteru: ciekawość świata i ludzi, kreatywność
Kim lub czym chciałabym być, gdybym nie była tym, kim jestem: podróżniczką

 

 

Karolina Rosińska

Karolinarosinska
Moje doświadczenie: Uczę języka polskiego jako obcego od 2011 roku. Jestem absolwentką kulturoznawstwa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a glottodydaktykę studiowałam podyplomowo.
Główna cecha mojego charakteru: Ciekawość ludzi i świata.
Moje ulubione zajęcie: Cóż może lubić nauczyciel języka polskiego? Czytanie to moje ulubione zajęcie. Zawsze i wszędzie, a najchętniej w wannie :)
Ulubieni bohaterowie literaccy: Ponury Heathcliff.
Co cenię najbardziej u przyjaciół: Szczerość i lojalność.
Co wzbudza we mnie obsesyjny lęk: Niczego się nie boję ;)

 

 

Katarzyna Piotrowska

Katarzyna Piotrowska
Moje doświadczenie: Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo, wykładowca akademicki, uczę języka polskiego cudzoziemców od 2012 roku. Różnorodne wykształcenie (mgr filologii polskiej, lic. administracji, mgr psychologii, sześć studiów podyplomowych w tym nauczanie kultury polskiej i języka polskiego jako obcego) pozwala mi łączyć obszary aktywności zawodowej i jest również pomocne w uczeniu obcokrajowców języka polskiego.
Główne cechy mojego charakteru: cierpliwość, otwartość, kreatywność.
Co najbardziej cenię u innych ludzi: przede wszystkim szczerość.
W wolnym czasie: podróżuję, spaceruję z psem, uczę się języków obcych, słucham rozmaitej muzyki.
W pracy najbardziej lubię: uczenie języka połączone z odkrywaniem przed cudzoziemcami polskiej kultury.
Ulubione polskie słowa: filiżanka, prosiak, kromka.

 

 

Klaudia Malus

Klaudia Malus
Moje doświadczenie: Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończyłam filologię rosyjską oraz studia podyplomowe z nauczania języka polskiego jako obcego. Uczę języka polskiego jako obcego od 2018 roku. W czasie studiów kilkukrotnie zmieniałam miejsce zamieszkania, mieszkając m.in. w Holandii, Szkocji, Ukrainie. Częste przeprowadzki dały mi możliwość poznania i obcowania z osobami z różnych kręgów kulturowych, o odmiennych temperamentach. To właśnie dzięki temu doświadczeniu nauczyłam się rozumieć ludzi i ich potrzeby, co jest niezwykle przydatne w pracy z moimi studentami. Zarówno moja skłonność do rozmów, jak i ukryty wewnątrz mnie lingwistyczny zapał idealnie uzupełniają się na moich zajęciach- uwielbiam prowadzić zajęcia konwersacyjne, a jednocześnie czerpię ogromną przyjemność z nauczania gramatyki. W życiu prywatnym jestem miłośniczką saunowania oraz długich podróży.

 

 

Małgorzata Kulas

Annadorabialska
Moje doświadczenie: Uczę języka polskiego jako obcego prawie 15 lat. Od 2011 roku współpracuję z PIJ. Jestem absolwentką filologii polskiej na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Główna cecha mojego charakteru: cierpliwość.
Słowa, których nadużywam: Dopełniacz, Miejscownik, proszę powtórzyć
Moje ulubione zajęcie: czytanie przy jedzeniu
Ulubienie bohaterowie literaccy: Frodo Baggins
Co cenię najbardziej u przyjaciół: szczerość
Co wzbudza we mnie obsesyjny lęk: pająki

 

 

Małgorzata Lechowicz

Małgorzata Lechowicz
Nauczycielka z wyboru i pasji.
Czas wolny i „ładowanie akumulatorów” – zajęcia wokalne.
Uprawianie sportu ekstremalnego – czytanie.
Prywatnie – euforystka, która stara się, aby nauka polskiego była taką przyjemnością jak jedzenie ulubionej potrawy.
Uruchom swoje neurony lustrzane i zacznij mówić po polsku!

 

 

Małgorzata Migoń

Małgorzata Migoń
Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Języka polskiego jako obcego uczę od 2014 roku. Swoją przygodę w tym zawodzie rozpoczęłam od pracy w Ukrainie. Miałam również przyjemność pracować w Kazachstanie, Mołdawii i na Łotwie. Inspiracją i motywacją do pracy są dla mnie przede wszystkim ludzie, ich spojrzenie na język, skojarzenia oraz pytanie: „A dlaczego?”

 

 

Małgorzata Ofman

Małgorzata Ofman
Metodyczka Polskiego Instytutu Językowego
Moje doświadczenie: jestem absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu w Poznaniu. Ukończyłam również dydaktykę języka angielskiego w poznańskiej Wyższej Szkole Języków Obcych oraz glottodydaktykę w Centrum Nauczania Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” w Warszawie. Jestem również certyfikowanym coachem językowym.
Od 11 lat pracuję jako edukator i lektor języka polskiego jako obcego. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć na wszystkich poziomach oraz kursów przygotowujących do egzaminu państwowego z języka polskiego, w ramach którego jestem egzaminatorką.
Moje zajęcia: pomagam na nich kursantom pozbyć się barier językowych, wzmacniać ich motywację oraz wspólnie odkrywać możliwości, jakie oferuje proces uczenia się języka.
Prywatnie prowadzę bloga o książkach i twórczym pisaniu oraz rysuję neurografikę.
Moje ulubione polskie słowo: pędziwiatr.

 

 

Małgorzata Rybarczyk

Małgorzata Rybarczyk
Moje doświadczenie: Z wykształcenia jestem filologiem. Teraz jestem nauczycielką, ale nie tylko. Piszę i tłumaczę. Języka polskiego uczę tak, jak sama chciałabym być uczona – ciekawie i z pasją, ale prosto i praktycznie. Jestem cierpliwa i wyrozumiała. Chętnie zdradzam wszelkie tajemnice języka polskiego i próbuję przekonać, że naprawdę warto się go uczyć, bo jak mówi czeskie przysłowie (a Czechów cenię, szczególnie za absurdalne poczucie humoru!) – Żyjesz tyle razy, iloma językami mówisz. Jeśli znasz tylko jeden, żyjesz tylko raz.
Główna cecha mojego charakteru: cierpliwość
Ulubione Miasto: Warszawa

 

 

Marta Łukasik

Marta Łukasik
Pasjonuję się nauczaniem języka polskiego jako obcego. Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mam ponad 3 lata doświadczenia pracy w zawodzie. Nieustannie szukam ciekawych sposobów na urozmaicenie lekcji. Oprócz wiedzy z moimi uczniami dzielę się również uśmiechem i pozytywną energią. Ze mną nauka polskiego przebiega bezboleśnie :)

 

 

Monika Siembida

Annadorabialska
Koordynatorka Ośrodka Egzaminacyjnego "Polski Instytut Językowy" i lektorka języka polskiego jako obcego.
Moje doświadczenie: Jestem absolwentką filologii polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (spec. nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego). W czasie studiów zajmowałam się także badaniem literatury polskiej i socjologią. Od 2015 roku współpracuję z Polskim Instytutem Językowym, a od 2020 roku zajmuję się koordynacją Ośrodka Egzaminacyjnego "Polski Instytut Językowy".
Jako lektorka pracuję z grupami słowiańskimi i międzynarodowymi na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadzę kursy przygotowujące do państwowego egzaminu i webinary dotyczące egzaminu TELC.
Jestem autorką trzech publikacji: "Setki na mówienie", "Samej gramy" i "Piszę, mówię i zdaję!". Prowadzę też kanał na YouTubie o języku polskim "Drewniak i Monika".
W wolnym czasie podróżuję, uprawiam jogę, godzinami spaceruję po Warszawie z moim psem Sawą. Uwielbiam jeść!

 

 

Natalia Korotka

Natalia Korotka
Od dziecka jestem prawdziwą pasjonatką języka polskiego, dlatego też w 2018 roku postanowiłam, że chcę wspomagać w uczeniu się tego pięknego języka osoby z całego świata.
Moja fascynacja polszczyzną nie ogranicza się tylko do pracy zawodowej, gdyż obecnie jestem również studentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek Filologia polska.
Na lekcjach ze mną nie ma miejsca na nudę — staram się przekazać wiedzę w atrakcyjny sposób oraz sprawić, aby każde spotkanie było pełne pozytywnej energii i zaangażowania obu stron. Ponadto nie boję się żadnych wyzwań, więc postaram się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości :)
Dołącz do zajęć ze mną i przekonaj się, że jest to ekscytująca podróż przez świat języka polskiego.

 

 

Natalia Kwiecińska

Natalia Kwiecińska
Jestem absolwentką studiów glottodydaktycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie swojej edukacji zdążyłam również ukończyć studia magisterskie na Uniwersytecie Łotewskim oraz zrealizować stypendium na Uniwersytecie Helsińskim w Finlandii. Moja przygoda z nauką języka polskiego zaczęła się jeszcze w Warszawie, ale później przez kilka lat miałam przyjemność uczyć studentów również w Rydze czy Helsinkach.
Jeśli chodzi o moje pasje to uwielbiam uczyć języków i uczyć się nowych języków.
Moim wielkim hobby jest też podróżowanie, muzyka, kino, książki, teatr oraz sport.

 

 

Sylwia Chojnowska

Sylwia Chojnowska
Moje doświadczenie: Ukończyłam Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ze specjalnością nauczania języka polskiego jako obcego.W zawodzie pracuję już od wielu lat. Uczę grupy na różnych poziomach zaawansowania. Praca sprawia mi dużo satysfakcji i jest moją pasją.
W pracy kieruję się: przede wszystkim dobrem studentów. Najważniejszy jest dla mnie ich rozwój językowy oraz świadomość, że zajęcia dają im, oprócz wiedzy, również wiele radości.
Zainteresowania: kino, podróże, literatura polska, sztuka. Główna cecha mojego charakteru: wyrozumiałość. Ulubione polskie słowo: szczęście.

Na skróty

getresponse logo

 Agencja reklamy

Tak, zapisuję się do newslettera Polskiego Instytutu Językowego! Chcę otrzymywać informację o wszystkich wydarzeniach, konkursach i promocjach prosto na moją skrzynkę e-mailową.
Administratorem danych jest: Fundacja MOBI
>> KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O OCHRONIE TWOICH DANYCH